Nejbližší akce

[ilustrační foto]
UMĚLÁ INTELIGENCE 2020
květen 2020: Druhý ročník odborné konference, která se zaměřuje na praktické využití strojového učení a AI. Konference se věnuje např. AI ve výrobě a dodavatelském řetězci, AI v HR systémech, AI v obchodu, využití RPA pro chytřejší automatizaci podnikovýc

více událostí zde

Blog

TZ: IDG spouští nový projekt AI World o umělé inteligenci
Tisková zpráva
China Oceanwide a IDG Capital oznámili dohodu o převzetí IDG
Tisková zpráva
25 let společně s vámi na českém trhu ICT
Čtvrtstoletí českého ICT: ojedinělý speciál zaměřený na úspěšné firmy, osoby a události uplynulých 25 let.
Nový web Computerworldu
Začátkem května proběhla rozsáhlá změna vzhledu webových stránek českého Computerworldu.

více na idg.cz/blog
Novinky, blog

13Únor

ChannelWorld Awards 2011: distributoři a výrobci roku vyhlášeni

autor: IDG

Tři kategorie „Distributorů roku“ v České republice a dvě kategorie na Slovensku znají nejlepší ICT distribuční společnosti za rok 2011. Hlasovali pro ně výkonní zástupci prodejců, dodavatelů služeb a výrobců ICT a spotřební elektroniky (CE) v on-line anketě na webu ChannelWorld.cz. V osmi kategoriích byli také vyhlášeni „Výrobci roku“, pro něž hlasovali čeští prodejci ICT a CE a dodavatelé služeb i zástupci distributorů. Hlasování probíhalo od 12. 9. 2011 do 31. 1. 2012.

V 2. ročníku ankety hlasovalo celkem 847 zástupců ze 767 firem, přičemž 34 % tvořili hlasující ze Slovenska. „Mezi hlasujícími se zvýšil podíl majitelů a jednatelů z řad resellerských společností. Prostřednictvím ankety tak mohou výkonní představitelé firem nastavit zrcadlo kvalitě spolupráce v českém a slovenském prodejním kanále ICT,“ uvedl výsledky Jan Mazal, šéfredaktor ChannelWorldu.

ChannelWorld Awards 2011Broadline distributorem roku 2011 se v České republice stala společnost AT Computers a.s. (29 % hlasů).

Titul Distributor s přidanou hodnotou roku si zasloužila společnost INTELEK spol. s r.o. (35 % hlasů) a kategorii Specializovaný distributor roku vyhrála společnost Eset software spol. s r.o. (20 % hlasů).

Slovenské kategorii Broadline distribútor roka již podruhé za sebou kralovala společnost eD‘ system Slovakia, s.r.o. (64 % hlasů). Ocenění Distribútor s pridanou hodnotou roka získala společnost ASBIS SK spol. s r.o. (65 % hlasů).

Titul Výrobce roku získaly v rámci ChannelWorld Awards tyto společnosti:

ChannelWorld Awards pořádá vydavatelství IDG v lokálních verzích v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí. „Druhý ročník se stejnou metodikou hlasování a vyhodnocování výsledků umožňuje výrobcům a distributorům srovnat, zda se jejich snahy po roce odrazily ve spokojenosti obchodních partnerů,“ doplnila Jana Pelikánová, výkonná ředitelka vydavatelství IDG Czech Republic, a.s.

Slavnostní předání ocenění a losování věcných cen pro hlasující se uskutečnilo v pražské restauraci V Zátiší za účasti zástupců oceněných distributorů, výrobců a partnerů ankety.

Ceny pro hlasující věnoval hlavní partner společnost AVG Technologies a partneři ankety - společnosti Belkin, Canon, D-Box, Dell, GFI a Sapphire.

Výsledky hlasování naleznete níže. Nejpodrobnější výsledky včetně přehledu vylosovaných výherců budou zveřejněny v březnovém vydání časopisu ChannelWorld. Pokud jste do ankety nehlasovali, ChannelWorld neodebíráte a máte zájem tištěné speciály dostávat přímo na váš stůl, můžete si je objednat zvýhodněně registrací na web zde.

ChannelWorld Awards 2011 - kategorie Distributor roku

V každé kategorii uvádíme první tři místa. V případě, že se na dalších pozicích umístily společnosti s více než 10 % hlasů, jsou uvedeny také.

V kategorii Broadline distributor roku hlasovalo 407 zástupců prodejců, dodavatelů řešení a výrobců z ČR. První čtyři místa obsadily společnosti AT Computers, eD' system Czech, SWS a ABC Data.

Pro Distributory s přidanou hodnotou roku hlasovalo 217 zástupců prodejců s přidanou hodnotou, dodavatelů řešení a výrobců z ČR. Uspěly společnosti Intelek, Comstor Česká republika, Agora plus a Azlan (Tech Data Distribution).

V kategorii Specializovaný distributor roku hlasovalo 254 zástupců prodejců, dodavatelů řešení a výrobců z ČR. Zvítězila společnost Eset software následovaná firmami Krup a Lama Plus.

Na Slovensku se do hlasování o Broadline distribútora roka 2011 zapojilo 285 prodejců, dodavatelů řešení a výrobců. Kategorii ovládl eD' system slovakia následovaný společnostmi Asbis SK a AT Computer.

V kategorii Distribútor s pridanou hodnotou roka 2011 hlasovalo 89 prodejců s přidanou hodnotou, dodavatelů řešení a výrobců ze Slovenska. Suverénně zvítězila společnost Asbis SK, dále se umístily firmy BSP Softwaredistribution a Alef Nula.

ChannelWorld Awards 2011 - kategorie Výrobce roku

V kategorii Výrobce počítačů roku hlasovalo 387prodejců a distributorů z ČR. Hlasy distributorů pro vlastní značky PC nebyly započítány. První tři místa obsadily společnosti Hewlett-Packard, AT Computers a Dell.

V kategorii Výrobce softwaru roku hlasovalo 411 zástupců prodejců a distributorů z ČR. Přední pozice obsadily společnosti Microsoft, Eset Software a AVG Technologies.

V kategorii Výrobce tiskových řešení roku hlasovalo 364 zástupců resellerů a distributorů. Nejúspěšnějšími byly zvoleny firmy Hewlett-Packard, Canon, Epson a OKI.

Do kategorie Výrobce síťových řešení roku udělilo hlas 372 zástupců prodejců a distributorů z ČR. První tři místa získaly Cisco, D-Link a ZyXel.

Pro Výrobce komponent roku hlasovalo 361 zástupců prodejců a distributorů z ČR. Titul si odnesl Intel, následovaný společnostmi Asus, Gigabyte a Kingston.

Pro Výrobce periferií roku hlasovalo 359 zástupců resellerů a distributorů z ČR, kteří zvolili jako vítěze Hewlett-Packard, a na dalších místech pak Logitech a Samsung.

V kategorii Partnerský program roku hlasovalo 307 zástupců a v kategorii Partnerský portál roku 329 zástupců prodejců a distributorů z ČR. Nejlepší partnerský program mají podle hlasujících společnosti Microsoft, Eset a Hewlett Packard. Partnerský portál oceňují u výrobců AVG, Eset sofware a Microsoft.


Pro srovnání doporučujeme také výsledky ChannelWorld Awards 2010.


Diskuse

V diskusi zatim nejsou zadne prispevky.

Vložit komentář

opište kód captcha

Archiv blogu